Dobra rozpałka – Dragon Power

Nie jestem w stanie zliczyć ile rozpałek przerobiłem w swoim życiu. Mam kilka typów, które w zależności od zastosowania wybieram. Dla mnie dzielą się one na te skuteczne i te nie. Poza skutecznością liczy się dla mnie również prostota użycia. W pierwszym akapicie można więc by stwierdzić, że Dragon Power to po prostu dobra rozpałka. Jednak nie poddajemy się tak szybko i zapraszamy dalej na nasz test.

Rozpałka jest w formie “granulek”, dzięki czemu można dość precyzyjnie zarządzać ilością, którą chcemy użyć. Jest to zarazem również bardzo proste. Bo w zależności od stopnia trudności rozpalania wystarczy wysypać zamierzoną ilość i odpalić. Nie ma tu konieczności cięcia, rozdrabniania lub zużywania jej więcej niż potrzeba. Sprawny podpalacz :), poradzi sobie nawet z jedną kuleczką.

Miało być łatwo więc nie trzeba tej rozpałki zachęcać do kontaktu z ogniem. Bardzo łatwo łapie iskrę, dzięki czemu dobrze sprawdza się z krzesiwem. Iskry rzucone nawet z dużej odległości przyjmowane są przez rozpałkę z płomienną radością. Wydaje mi się, że przy tak dużej podatności na ogień jest do dosłownie rozpałka dla każdego. Niezależnie czy będzie to doświadczony outdoor-owiec czy też bezradna niewiasta, praktycznie każdy przy odpowiedniej ilości Dragon Power jest w stanie rozpalić ognisko czy też grilla.

Te małe włochate kulki, to bardzo mocno rozdrobnione drewno nasączone woskiem. W tym wypadku włoski pełnią rolę zapalnika, natomiast wosk jest głównym paliwem. W takiej konfiguracji mamy prosty zapłon, oraz odporny i mocny płomień.

Na uwagę zasługują również opakowania. Często mi się zdarzało, że kupując rozpałkę w opakowaniach wielorazowych po pewnym czasie rozsypywały się one. Tu muszę przyznać opakowanie jest uczciwe i dość pewne. Folia jest gruba, a zamknięcie strunowe trzyma się pewnie. Fabryczne opakowanie, o ile nie zostanie przedziurawione, daje nam pewność posiadania sprawnej rozpałki.

Do dyspozycji mamy 3 rozmiary opakowań. Najmniejsze sprawdzi się zarówno w aucie jak i przy wypadach pieszych. Dla większych znajdziemy zastosowanie na wszelkiej maści obozach, działkach oraz w przydomowych ogrodach. Wszędzie tam gdzie nie przeraża nas gabaryt opakowania. Małe opakowanie według producenta pozwala na 35 użyć, duże natomiast na 225. Jest to dość pokaźna suma, jednak należy brać na nią poprawkę. Nie każde rozpalenie ognia będzie na tyle powtarzalne by taką liczbę uzyskać. W sytuacjach gdy mamy naprawdę trudne warunki i bardzo mokre drewno będziemy musieli trochę posypać, aby ogrzać się przy ognisku. Jednocześnie przy jednorazowym zużyciu przykładowo 1/4 worka nie uzyskamy już tak dobrego wyniku. Mimo wszystko, rozpałka jest jednak bardzo ekonomiczna bo naprawdę przy normalnych warunkach nie potrzebujemy jej wiele by rozpalić ogień.

Dwie paczki wrzuciłem do auta… kilka rozrzuciłem po różnych lokalizacjach. Dzięki temu wiem, że nawet w trudnych warunkach prawie zawsze będę miał możliwość łatwego i wygodnego rozpalenia ognia. I właśnie przecież o to chodzi, by było łatwo i wygodnie. Dlatego też rozpałka Dragon Power bardzo mi się spodobała. Spodobała mi się do tego stopnia, że pojawi się ona w naszym sklepie.

Rozpałka DRAGON POWER – MAŁA 9.99 zł

Rozpałka DRAGON POWER – ŚREDNIA 19.99 zł

Rozpałka DRAGON POWER – DUŻA 29.99 zł

Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak polecić ten produkt.

Dodaj komentarz

dwa × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.