Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów – Kraśnik 2015

Dziś trochę inna strona naszego środowiska. Na ten weekend na co dzień twardzi mężczyźni zamieniają się dobre duszki i razem tworzą Dyskretną Dywizje Dobrych Duchów, która 19-20.09 nawiedziła Kraśnik!

Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów - Kraśnik 2015 [Gotowy na Jutro]
Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów – Kraśnik 2015 [Gotowy na Jutro]
I tak właśnie to DDDD Kraśnik to już druga edycja charytatywnej akcji naszego środowiska. Poprzednio Horda nawiedziła Wioskę w Biłgoraju. Obie edycje poza prostą pomocą miały jeden cel: Nauczyć dzieciaki przydatnych umiejętności oraz pokazać im jak spędzać ciekawie wolny czas na świeżym powietrzu! Mam wrażenie, że udało się nam zaszczepić zielonego bakcyla w ich sercach. Zapraszam na sprawozdanie oraz materiał wideo z tej genialnej imprezy.

Zapraszamy na FILM:

Do Kraśnika dojechaliśmy jeszcze w piątek, co prawda z małym opóźnieniem spowodowanym czarną dziurą pod Radomiem ale nie brakowało nam zapału do działania. Miło było starych kumpli jak i nowe twarze chętne do działania.

Kraśnik
Kraśnik

Pogoda niestety nie zamierzała nas rozpieszczać i praktycznie od początku naszego pobytu towarzyszyły nam błyskawice oraz grzmoty. Tak jak sie zanosiło tak się stało, nasze wesołe biesiadowanie zostało przerwane przez nagłą ulewę… ale jak to słusznie powiedział Michu… “dobrze, że nie pada gówno z haczykami…” Może i racja ale niestety padało na tyle długo, że kiedy już przestało cała nasza okolica zaczęła zamieniać się w bagna;)

Po śniadaniu zabrałem się za organizacje mojego stanowiska. Bardzo pomógł mi w tym Dawid, który użyczył mi plandek i lin z, których zbudowaliśmy moim zdaniem coś naprawdę fajnego. Nasze stanowisko można było podzielić na przykrytą cudownym radzieckim coyotem strefę prelekcyjną oraz odsłoniętą strefę ćwiczebną wyposażoną w wydzieloną strzelnicę.

Nasze stanowisko
Nasze stanowisko

Strzelnica z profesjonalnym kulochwytem by Gotowy na Jutro

Poza ciekawymi walorami estetycznymi na moim stanowisku dzieciaki oraz ich opiekunowie mogli poznać podstawy bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Uczyli się jak podnieść broń by nie zrobić sobie krzywdy oraz ćwiczyli poprawną postawy strzeleckie. Opiekunowie grup mogli również postrzelać do celu z replik ASG.  Realizowaliśmy scenariusze, dzięki którym młodzi jak i dorośli słuchacze miel okazję dowiedzieć się jak bezpiecznie podnieść oraz zabezpieczyć znalezioną broń. Omawiane były popularne w modele takie jak AK-47,MP5,Beretta m9 oraz robiąca największą furorę wśród młodzieży G36C.

Nasze zabawki, wzbudzały spore zainteresowanie nie tylko wśród dzieci
Nasze zabawki, wzbudzały spore zainteresowanie nie tylko wśród dzieci

Na pozostałych stanowiskach chłopaki przygotowali liczne równie ciekawe atrakcje. Dzieci mogły dowiedzieć się miedzy innymi jak rozpalać ogień, udzielać pierwszej pomocy w zakresie RKO, poznawać tajniki tropienia zwierząt i wspinać się w parku linowym “Wujka Joja”. Ogólnie długo by wymieniać co można było… zrobić, czego się dowiedzieć. Łącznie do zaliczenia było 9 ciekawych stacji. Wszyscy odwalili kawał dobrej roboty!

Wujek Jojo jak zawsze uśmiechnięty
Wujek Jojo jak zawsze uśmiechnięty

20150919-IMG_4078

Gdy już zakończyliśmy część rozrywkowo edukacyjną nadeszła pora na wyczekiwany wspólny posiłek. Zasiedliśmy razem z dzieciakami do jednego stołu i mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych historii o raz refleksji dotyczących prowadzonych przez nas zajęć. Fajnie było usłyszeć “Proszę Pana… Naprawdę mi się podobało:)” lub “a czy opowie mi Pan coś jeszcze o tej broni?”

W grupie Panowała bardzo miła atmosfera widać było, że dzieciaki jak i ich opiekunowie dobrze bawią się w naszym towarzystwie. Usłyszeliśmy nawet, że mamy na nich dobry wpływ:)

Horda Dyskretnej Dywizji Dobrych Duchów
Horda Dyskretnej Dywizji Dobrych Duchów

Po odjeździe młodzieży nadeszła chwila na sprzątanie oraz upragniony relaks. Po ogarnięciu terenu zasiedliśmy do stołu. W menu tego dnia był przepyszny rosół z gołębi, których mięso smakuje o wiele lepiej niż kurczak. Do późnych godzin nocnych dyskutowaliśmy na wiele ciekawych tematów naszego środowiska jak i akcji w , której bierzemy udział.20150919-IMG_4137

Upragniony przez wielu sen nadszedł jednak równie szybko co kolejna burza, która niestety towarzyszyła nam do rana. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Dzięki deszczowej pogodzie mieliśmy trochę zabawy z samochodami.

Gotowy na brak trakcji. Diesel daje rade!
Gotowy na brak trakcji. Diesel daje rade!

Odwiedziliśmy wioskę i przekazaliśmy zebrane dary. Miło było ponownie zbić piątkę z dzieciakami, które wyszły nam na powitanie. Udało nam się zebrać bardzo dużo rzeczy, które z trudem zmieściły się w dwa duże samochody. Dzięki zbiórce udało się zakupić między innymi konsolę Xbox, gry, zabawki, pościel, sprzęt turystyczny (śpiwory/latarki/karimaty/noże…), oraz przydatną chemię gospodarczą. DSC_0144

Naprawdę było warto poświęcić swój czas a często i pieniądze by brać udział w tak fajnym wydarzeniu. Dzieciaki były bardzo zadowolone z prezentów jak i z imprezy jaką przygotowaliśmy.

Dywizja w wiosce
Dywizja w wiosce

Więcej fotek od genialnego fotografa Andrzeja, który również obsługiwał naszą imprezę!

Dziękuje bardzo wszystkim członkom grupy EDC, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji!

oraz uczestnikom mojej wewnętrznej zbiórki:

Ani

Anicie

Agnieszce

Andrzejowi

Basi

Dorocie

Edycie

Marcie

Markowi

Markowi

Małgosi

Kamili

Kasi

KO TajipoPolsku

Krzyś SOV

Radkowi

Sylwii

Weronice

Bardzo wam dziękuje. Tan uśmiech jest dla was!

Dziękujemy za wsparcie!
Dziękujemy za wsparcie!

Podziękowania również dla zaprzyjaźnionego sklepu DEFCON, który użyczył nam część replik oraz pakiet amunicji do naszej strzelnicy.

Defcon ASG
Defcon ASG

6 myśli na temat “Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów – Kraśnik 2015

Dodaj komentarz

5 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.