Inwigilacja

Inwigilacja! Czyli za co się sprzedaliśmy…

Niestety tytuł tego artykułu to nie klickbait. Znaleźliśmy się w czasach gdzie poza znanymi nam środkami płatności mamy kolejny sposób by zapłacić za własną wygodę. Niestety płacimy za nią prywatnością, a raczej jej brakiem… Dane stały się wartością cenna jak nigdy wcześniej, a dzięki stworzonej na świecie infrastrukturze, ich potencjał wciąż rośnie. Zapraszam was na nasz materiał oraz na nagranie z KO, gdzie pogadamy trochę na temat zbierania informacji oraz sposobów jak się od tego odłączyć?

Wiele osób zastanawia się nad próbą odcięcia od “systemu” jednak często nie mogą się na to zdecydować. Szeroko pojęty “system”kusi wygodą oraz wieloma korzyściami. W zamian za dane oferuje dostęp do usług lub niższe ceny produktów. Warto się jednak zastanowić czy cena, którą płacimy za te korzyści jest ich warta.

Jedna myśl na temat “Inwigilacja! Czyli za co się sprzedaliśmy…

  1. Co wy tacy zieloni jesteście :). W mbanku wpierw były na karce hasła jednorazowe to autoryzacji transakcji. Potem zostało to zastąpione hasłem wysyłanym na SMS i to wciąż działa. Ostatni etap to aplikacja mobilna i autoryzacja w niej przelewów.

Dodaj komentarz

4 × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.