Moje EDC #1 Klucze

#1

Nowe studio i nowy cykl na naszym kanale czyli MOJE EDC

W ramach tego formatu będziemy opowiadać o naszym sprzęcie, który nosimy ze sobą i wykorzystujemy na co dzień. Na pierwszy rzut rozpoczynamy od podstaw czyli elementu tzw. linii zero czyli kluczy do mieszkania.  Zapraszam na materiał na naszym kanale YouTube oraz poniższy materiał który jest do niego uzupełnieniem.

Klucze do mieszkania są przy mnie zawsze. Z przyczyn technicznych trudno jest bez nich wyjść z domu, choć czasem niektórym zdarza się ich nagminnie szukać:) Dla mnie spełniają one funkcję podstawowego zestawu na tak zwany wszelki wypadek. Starałem się skompletować w nim moim zdaniem najpotrzebniejsze narzędzia, które będą jak najbardziej wszechstronne w użytkowaniu zarówno codziennym jak i awaryjnym. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej konfiguracji…

Nite Ize KeyLit White LED

Nite Ize KeyLit
Nite Ize KeyLit

Trzonem i organizerem zestawu jest brelok od Nite Ize. Już rok na pokładzie odpowiada za utrzymywanie ekwipunku w porządku i łatwy dostęp do niego.  Poza głównym klipsem umożliwiającym przypięcie kluczy np. do krawędzi kieszeni lub wnętrza organizera mamy do dyspozycji 6 małych S-Binerów o raz lapkę LED. S-Binery sprawiają, że podczepione elementy nie mieszają się ze sobą i utrzymują w jednej pozycji. Jeśli chodzi o funkcję świecenia to mamy do dyspozycji dwa tryby: ciągły i migający. Uprzedzam nie jest to typowa latarka o dużym zasięgu.  W niedużych pomieszczeniach wystarczy do oświetlenia sobie drogi, jednak jest to raczej awaryjne światełko, którego użyć możemy do lokalizacji zamka w drzwiach lub szukania czegoś na ziemi. Po przypięciu do plecaka może również służyć jako światełko ostrzegawcze sygnalizujecie naszą pozycje.

Dane techniczne
Zasilanie: 2x bateria litowe 2016 3V (w komplecie)
Czas pracy na jednym komplecie baterii:
– światło ciągłe: 20 godzin
– światło błyskowe: 25 godzin
Żywotność diody LED: 100000 godzin
Wymiary: 90 x 33 x 21 mm
Waga: 29 g
Producent: Nite Ize, USA

Mój Nite Ize KeyLit pochodzi z II Konwentu Preppers Poland i został ufundowany przez Militaria.pl  LINK DO PRODUKTU

Klucze + otwieracz do butelek

Klucze do mieszkania tak jak wspominałem z dodatkowym kluczem do klatki na wypadek awarii prądu. Sporo osób o tym zapomina jednak może się to okazać ważne jeśli jednak będziesz musiał szybko się dostać do budynku a akurat nie będzie prądu. Zakładając, że wybicie szyb nie wchodzi w grę.

Otwieracz do piwa to zwykły chiński otwieracz z “amelinium”, którego jest pełno na popularnych serwisach aukcyjnych w sekcji do 3 zł 😉

Victorinox Waiter

Victorinox Waiter
Victorinox Waiter

Ostrze w moich kluczach EDC reprezentuje Szwajcarski kelner czyli Victorinox Waiter. Mały poręczny i co najważniejsze cienki scyzoryk spełniający podstawowe funkcje noża codziennego. Idealnie sprawdza się do przecięcia cienkiego sznurka czy też otwarcia koperty. Od biedy można sobie nim przygotować kanapkę lub wystrugać patyk. Dodatkowo wyposażony w otwieracz do butelek z wkrętakiem płaskim i korkociąg oraz niezastąpioną pęsetę i wykałaczkę.  Zazwyczaj nie jest to moje podstawowe ostrze, staram się nie wychodzić z domu bez foldera w kieszeni, jednak czasem zdarzało mi się wyskoczyć tylko z kluczami np do osiedlowego sklepu i musieć po drodze użyć Waitera.  Cena tego modelu wacha się w granicach 50 zł  Link do modelu

Light My Fire Steel Scout 2.0

Light My Fire Steel Scout 2.0
Light My Fire Steel Scout 2.0

Scouta opisywałem już na blogu tu link: Pełna recenzja 

W skrócie jest to małe lekkie i poręczne krzesiwo w raz z iskrownikiem. Dobrze wykonany bardzo wygodny w użytkowaniu, daje spory snop iskier o, krótkim zasięgu. Precyzyjny i łatwy w użyciu. Iskrownik dodatkowo wyposażony w gwizdek może służyć nam do sygnalizacji.

Stalowa Linka skręcana

Linka stalowa skręcana EDC
Linka stalowa skręcana EDC

Zestaw krzesiwa oraz rozpałkę przenoszę na skręcanej lince, która zwiększa zakres ruchu krzesiwa nie zmuszając mnie do jego odpięcia. Dzięki temu mogę go użyć nie odpinając od kluczy. Linka jest mocna i łatwo można ją skręcić. Ma też jedną bardzo dużą zaletę… jest bardzo tania…

Link do linki:)

Zestaw rozpałek

Pillbox
Pillbox

W ramach zestawu rozpałek pojawiają się dwa elementy które połączone dają 100% sukcesu w rozpaleniu ognia. Wewnątrz Pillboxa upchane są waciki higieniczne, które idealnie łapią iskrę z krzesiwa. Jako rozpałkę mam kawałek suchego drewienka, które po przygotowaniu może posłużyć jako pierwsze zasilenie płomienia. Spełnia on również funkcję ozdobną po wypaleniu napisu Gotowy na Jutro.

Moje EDC #1 Klucze
Moje EDC #1 Klucze

Tak wygląda mój zestaw kluczy, który noszę w ramach elementu pierwszej linni EDC. W następnych częściach tego cyklu będę omawiać kolejne zestawy dźwigane codziennie.

Jedna myśl na temat “Moje EDC #1 Klucze

Dodaj komentarz

10 + czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.