Relacja z I Konwentu Preppers Poland

W ostatni poniedziałek w pracy na pytanie “Jak tam weekend?” z dumą mogłem odpowiedzieć, “Byłem na Konwencie Preppersów!” Nie dość, że byłem to jeszcze się świetnie bawiłem. Zróżnicowany program w połączeniu z doborowym towarzystwem sprawił, że wyjazd śmiało można zaliczyć do udanych. Zacznijmy więc od początku…

Ruszamy z relacją z konwentu!
Ruszamy z relacją z konwentu!

Jako nowy  obawiałem się pierwszego zetknięcia z Preppersami w ich naturalnym środowisku. Nie spotykałem wcześniej takich ludzi i raczej spodziewałem się zamkniętego środowiska, do którego ciężko będzie wkroczyć… o dziwo było zupełnie inaczej:) Preppers, Preppersowi, Preppersem!

Uczestnicy Konwentu Preppers Poland
Uczestnicy Konwentu Preppers Poland
Atmosfera Pluszcraftu
Atmosfera Pluszcraftu

Na konwencie pojawiłem się w piątek koło godziny 14.00, pierwsze zajęcia, wywiady z mediami zdążyły mnie już ominąć.(Tak był wszem pogardzany TVN w trzech wersjach) Z biegu dołączyłem do pierwszej dyskusji, i rozpocząłem realizowanie mojego planu konwentowego, którym było poznanie jak największej ilości ludzi.

Integracja
Integracja

Plan zajęć był bardzo bogaty i więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie do wyboru mieliśmy liczne szkolenia praktyczne jak i pogadanki teoretyczne, między innymi szkolenia pierwszej pomocy, zajęcia praktyczne z replikami broni ostrej, krav maga, szereg pokazów i prelekcji. Największą wartość dla mnie miały jednak poza harmonogramowe wymiany zdobytych doświadczeń i cykl opowieści dziwnych treści, które rozlewały się nad wieczornymi ogniskami. Miałem szczęście obozować z genialnym zespołem i z tego miejsca bardzo dziękuje za świetnie spędzony czas!

Obóz Ania, Patryk, Konrad, Marek, Andrzej, Adrian Piotr, Krzysztof i ja mały żuczek:)
Obóz Ania, Patryk, Konrad, Marek, Andrzej, Adrian Piotr, Krzysztof i ja mały żuczek:) Musimy zrobić sobie flagę 🙂 Bez flagi nie jesteś “SUPER”

W ramach testów Seja postanowiłem sprawdzić jak bardzo nie wygodne jest spanie wewnątrz tego funkcjonalnego pojazdu. Wersja testowana była wersją Van więc krata uniemożliwiała mi rozłożenie fotela. Mimo wszystko postanowiłem to sprawdzić i dwie noce spędziłem wewnątrz włoskiej puszki:) Drugiej nocy odkryłem pozycję, którą nazwałem “komfort -5” Dla osoby mającej 192 wzrostu znalezienie takiej pozycji jest dość trudne. Dzięki bogu piwo rozluźnia…

Można? Można!
Można? Można!

Był to pierwszy konwent więc choroby wieku dziecięcego nie powinny nikogo dziwić a ni tym bardziej szokować. Nie zamierzam się więc na nich skupiać. W tym miejscu podziękowania należą się dla Sławka (Organizatora), który zajmował  się wszystkim sam… i “ZROBIŁ ROBOTĘ!” Opowiem za to o tym co było dobrego, a było tego wiele. Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna, klimatu dodawały otaczające nasz niszczejące zabudowania kompleksu Battle Arena.

Battle Arena
Battle Arena

Nie będę streszczał przebiegu zajęć bo jak ktoś chciał posiąść wiedzę tajemną to powinien przyjechać:) Powiem tylko, że treści i techniki prezentowane podczas niektórych prelekcji okażą się kiedyś bardzo przydatne. Na pewno na specjalne wyróżnienie zasługują:

Zespół Magdy za świetnie poprowadzone szkolenia z zakresu Pierwszej pomocy! (Tego nigdy za mało)

Szkolenie PP
Szkolenie PP

Konrad i Adrian za wartościowe szkolenie z szeroko pojętych technik survivalowych.

20150530-IMG_2033

Piotr z Bator Knives za bardzo ciekawe przedstawienie procesu produkcji swoich noży.

Pokaz kunsztu Bator Knives
Pokaz kunsztu Bator Knives

Trochę zdjęć:

20150530-IMG_2396

20150530-IMG_2089

20150530-IMG_2078

20150530-IMG_2044

20150529-IMG_1790

20150529-IMG_1919

20150529-IMG_1894

Kreatywność Wojtunia nie zna granic
Kreatywność Wojtunia nie zna granic

Jeszcze tylko pożegnalna fotka już w mniejszym składzie i każdy rusza w swoją stronę. Mam nadzieje, że będę miał jeszcze wiele okazji to spotkań z całym poznanym towarzystwem.

20150531-IMG_2481
Pożegnalne zdjęcie ze Sławkiem (organizator Konwentu Preppers Poland [biała koszulka])

2 myśli na temat “Relacja z I Konwentu Preppers Poland

Dodaj komentarz

dwa × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.