Naszywki DDDD

DDDD- Wioska SOS Siedlce 2016

Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów

Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów - Siedlce 2016
Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów – Siedlce 2016

Sos Wioska Dziecięca

Siedlce 2016

Gdy po raz pierwszy trafiłem na relacje z akcji DDDD w Biłgoraju wiedziałem już, że chce w tym brać udział. Udało mi się współtworzyć kolejną edycję akcji w wiosce SOS w Kraśniku. Tym razem nasza Horda odwiedziła Wioskę w Siedlcach więc, chciałbym zaprosić was na relacje z tego wydarzenia ujętego okiem naszych kamer. (mały klip od nas)

W ubiegły weekend 28-30.10.2016 późnym wieczorem dojechaliśmy na miejsce, gdzie nazajutrz miała odbyć się impreza dla dzieciaków z lokalnej Wioski SOS. Miło było zobaczyć znajome twarze i pogadać do późna przy ognisku. W tym roku ekipa GNJ była wzmocniona przez Sylwię, która pierwszy raz brała udział w akcji DDDD. Miejsce jakie zostało nam udostępnione było po prostu genialne. Trzy duże wiaty, miejsce na ognisko z nieograniczonym dostępem do drewna a dodatkowo dostęp do prądu i bieżącej wody. Do tego wszystkiego malownicze jesienne barwy sprawiały, że nie chciało się wracać do domu.

Leśniczówka Lipniak
Leśniczówka Lipniak

W tym roku zbieraliśmy pieniądze w celu zakupienia sprzętu sportowego dla dzieciaków. W Siedlcach bardzo duży nacisk jest kładziony właśnie na sport, dlatego to właśnie na sprzęt sportowy dzieciaki liczyły najbardziej. Zbiórka okazała się jednak takim sukcesem, że ponad to udało mi się zakupić pełny samochód zabawek. Na aukcjach DDDD do kupienia było masę ciekawych rzeczy, między ręcznie robione przez Marka skórzane cegiełki. Jak się przy tym okazało powstała nowa tradycja, naszywki z akcji mają być inspirowane logami jej współtwórców. Tym razem padło na nas:) Będę nosił z dumą! Członkowie Dywizji otrzymali takie na pamiątkę wydarzenia. Dziękujemy wszystkim licytującym oraz tym, którzy przekazywali przedmioty na rzecz naszej akcji.

Naszywki DDDD
Naszywki DDDD

Przejdźmy jednak do samej imprezy. Celem DDDD poza zbiórką darów jest przygotowanie fajnego wydarzenia dla dzieci podczas którego poprzez aktywne zajęcia przekazujemy przydatną wiedzę oraz umiejętności. W tym roku między innymi dzieciaki miały okazję, nauczyć się rozpalać ogień przy pomocy krzesiwa, dsc_0081

przećwiczyć RKO, a nawet poznać tajniki wędkarstwa oraz robienia noży.
dsc_0089 Na naszym stanowisku dzieci mogły dowiedzieć się jak działa broń palna, jak obsłużyć jej najpopularniejsze modele i nie zrobić sobie krzywdy. Na koniec postrzelaliśmy trochę do celu z replik ASG.  Omawialiśmy dokładnie to w jaki sposób podnieść broń i jak bezpiecznie jej użyć w przypadku zagrożenia. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Strzelnica GNJ
Strzelnica GNJ

Stanowisko cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem chłopaków jednak, znalazło się również kilka reprezentantek płci pięknej, które wciągnęły się mocno w tematykę broni.

dsc_0139

dsc_0173

Łącznie w naszych zajęciach brało udział ok 40 dzieci w różnym wieku. To bardzo miłe uczucie gdy masz okazję sprawić by dzieciaki, którym często nie jest lekko w życiu podczas naszych zajęć mają okazję na jakiś czas oderwać się i spróbować czegoś nowego. Dla mnie ich uśmiechy to najlepsza motywacja do działania.

Po części programowej, gdy wszyscy już odwiedzili wszystkie stanowiska, usiedliśmy do wspólnego posiłku. Dzieci z wioski przygotowały do nas pożywną zupę pomidorową, która przy panującej temp. ok 5-7 stopni była bardzo krzepiąca. Upiekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się wspólnie wygłupiając się wraz z dzieciakami.

dsc_0188

Posiedzieli pogadali i nadszedł czas powrotu do wioski… Tym razem wyjątkowo nasze odwiedziny w wiosce odbyły się tego samego dnia co impreza. Godzinę po odwiedzinach dzieciaków i sprzątnięciu terenu ruszyliśmy do wioski. Nasze auto było załadowane po dach, część rzeczy upchana tak mocno, że nawet nie było mowy by się przemieściły.

Gallopem z darami
Gallopem z darami

A to nie wszystko, poza naszym autem w drodze do wioski znajdowały się jeszcze dwie duże dostawy sprzętu sportowego. W tym roku logistycznie nie dalibyśmy rady dostarczyć darów własnymi środkami transportu. Dlatego część z nich została wysłana na adres wioski. Strach pomyśleć co będzie przy następnej edycji. Może wynajmiemy ciężarówkę:)

Ekipa Siedlce
Certyfikaty odebrane

Kawka w wiosce smakowała jak nigdy. Pogadaliśmy na spokojnie z załogą i poznaliśmy więcej dzieci, które nie mogły pojawić się na naszej imprezie. Wioska sprawia zupełnie inne wrażenie niż można się tego spodziewać. Mimo tego, że pobyt dzieci w wiosce często jest wynikiem złych wydarzeń, które miały miejsce w ich rodzinach, odnosi się wrażenie, że wioska SOS jest miejscem pełnym miłości i dobrej energii. Wjeżdżając na jej teren nie mijasz wysokiego muru, wkraczasz do otwartego świata gdzie naprawdę czuć dobro w powietrzu.

Jeśli chcesz pomoc Wiosce SOS wejdź na stronę i dowiedź się jak możesz to zrobić!

SOS WIOSKI DZIECIĘCE . PL

Po przekazaniu darów i pożegnaniu się z wioską ruszyliśmy w drogę powrotną do naszego obozu. Tym razem odwiedziła nas kadra wioski by razem z nami miło spędzić czas przy ognisku. Do późnej nocy umilaliśmy sobie czas rozmowami oraz dobrym jedzeniem 🙂 Nie ma to jak posiedzieć z kumplami przy ogniu. Na wyróżnienie zasłużyli obecni na na akcji Wojtkowie. Chłopaki przy pomocy świdra do drewna wykonali naprawdę dużą szwedzką pochodnie. W przypływie energii miałem swoje 5 cm w tym wierceniu 🙂

Szwedzka pochodnia
Szwedzka pochodnia

Pochodnia robiła wrażenie i naprawdę fajnie komponowała się z jej mniejszymi siostrami od Woodsona. Czas niestety płyną bardzo szybko i nadszedł czas gdy całodniowe zmęczenie wzięło górę i niestety trzeba było przerwać śpiewy… Zapowiadała się chłodna noc tak więc należało się do niej odpowiednio przygotować. O sposobie jakim radzimy sobie z chłodnymi nocami, opowiem wam przy okazji innego materiału. Śpiewy ucichły a pomiędzy szeptami wiatru dało słyszeć się ciche chrapanie:)

Niedzielny poranek leniwie przeciągał się przez zmianę czasu. Ognisko ponownie zapłonęło pełnią sił, a my przystąpiliśmy do wew. podsumowania naszego spotkania i pożywnego śniadania. Tak się złożyło, że cały poranek przy garach spędziłem ja, smażąc kaszankę i burgery dla wszystkich:)

Gotowy na Śniadanie
Gotowy na Śniadanie

Po tym wszystkim nadszedł czas pożegnań. Spakowani, gotowi do drogi posiedzieliśmy jeszcze chwilę przy ogniu by potem rozjechać się każdy w swoją stronę. Gdy część już zdążyła wyjechać z terenu stało się coś czego się nie spodziewałem a co już niedługo będzie miało premierę  u nas na stronie. Tak więc DDDD Siedlce 2016 dobiegło końca. Pobiliśmy rekord naszej akcji a do tego miło i pożytecznie spędziliśmy czas. Warto było!

Jeszcze czas na podziękowania, dla wszystkich wspierających naszą akcję za pośrednictwem aukcji EDC oraz moich znajomych, którzy wsparli mnie bezpośrednio w przygotowaniach.

Dziękuje!

 

Defcon ASG
Defcon ASG

 sklepowi Defcon.pl za użyczenie nam swoich replik

Woodson
Woodson

Producentowi rozpałek Woodson za przekazanie darów dla dzieci oraz umilenie nam wieczoru swoimi produktami

za wsparcie akcji:

Andrzejowi

Agnieszce

Aleksandrze

Anicie

Amitowi

Basi

Gosi

Dorocie

Magdzie

Magdzie

Magdzie

Markowi

Kasi

Kamili

Oczywiście całej Dyskretnej Dywizji za udział w akcji oraz zaangażowanie w projekt.

Konradowi z NaszaKGP.pl

Markowi, Grześkowi i Wojtkowi z ekipy EDC.PL

Dominikowi – Noże Pana Dominika

Wojtkowi – Wanderer.pl

Do zobaczenia przy następnej edycji!

2 myśli na temat “DDDD- Wioska SOS Siedlce 2016

  1. Bardzo się cieszę, że akcja się udała – bardzo się ciesze, ze robicie tyle dla uśmiechu dzieci 🙂 . Mam nadzieję, że w przyszłej edycji również będzie towarzyszyć Wam świetna aura, a na dary będziecie musieli wypożyczyć przyczepkę!

Dodaj komentarz

trzy + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.