Finał Dyskretnej Dywizji Dobrych Duchów – SOS Karlino!

W życiu każdego człowieka są takie chwile, które na zawsze zapadają w pamięć… Są takie chwile, które zmieniają spojrzenie na niektóre sprawy. Dla mnie do tych chwil zaliczają się nasze odwiedziny w wioskach SOS. Chciałbym podzielić się całym dobrem jakiego doświadczaliśmy w trakcie naszej akcji w Karlinie, jednak media elektroniczne nie są wstanie w 100% przekazać tej energii! Mimo to zapraszam was na moją relacje z Finału Dyskretnej Dywizji Dobrych Duchów – SOS Karlino!

Na początek klip z akcji oraz mały bonus na koniec, który naprawdę warto zobaczyć :

Czym jest DDDD?

Jeśli widzisz nasz projekt pierwszy raz, to już spieszę z tłumaczeniem. Dyskretna Dywizja Dobrych Duchów w skrócie DDDD to inicjatywa koleżeńska polegająca dotychczas na odwiedzaniu SOS Wiosek Dziecięcych oraz organizacji na ich rzecz akcji charytatywnej oraz eventu. Od tak zwykli ludzie tworzący paczkę znajomych przy wsparciu środowiska outdoorowego chcieli zrobić coś dobrego dla dzieciaków.

Dla przypomnienia relacje z wcześniejszych naszych wizyt w  SOS Wioskach dziecięcych

SOS Kraśnik

SOS Siedlce

Tymczasem Karlino jako ostatnia na naszej liście wioska SOS, przywitała nas wyjątkowo gorąco. Mieliśmy okazje, zamieszkać w jednym z domów wewnątrz wioski i odczuć panujący tam klimat. Na drzwiach wejściowych wisiał piękny rysunek z napisem “Witajcie w domu”… i właśnie jak w domu mogliśmy się poczuć dzięki opiece jaką nas otoczono. Dzieci przygotowały dla nas pierogi oraz pożywną zupę, dzięki czemu mogliśmy wszyscy najeść się do syta, co w naszych przypadkach nie jest takie proste:).

Tradycyjnie w sobotę, z samego rana ruszyliśmy na miejsce imprezy gdzie szykowaliśmy nasze stanowiska. Dzieciaki miały do dyspozycji takie zajęcia jak

Pierwsza pomoc

Warsztaty z Krzesiwem

Budowa Schronienia

Strzelanie z łuku

Obsługa broni / strzelanie do celu

Liny i węzły

Archeologia

Dzieciaki chłonęły wiedzę jak gąbka. Podczas ostatniej gry terenowej, bardzo dobrze posługiwały się zdobytymi w trakcie szkoleń umiejętnościami. Grupy były bardzo ambitne i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Po zajęciach mieliśmy dosłownie godzinkę odpoczynku by zregenerować nasze struny głosowe i ruszyliśmy na obchody Nocy Świętojańskiej na, które zaprosił nas dyrektor wioski.  Mieliśmy okazję poznać się bliżej z załogą pracującą w wiosce. Poznaliśmy również chłopaków z klubu motocyklowego z Wolgast czyli Niemieckiego miasta partnerskiego Karlina. Mieliśmy przyjemność rywalizować z nimi w przeciąganiu liny czego wyniki możecie zobaczyć na filmie (naprawdę polecam:)) oraz pogadać potem przy wspólnym stole.

 

Kilka zdjęć od nas:)

This slideshow requires JavaScript.

I od załogi EDC fot. Szymon Puszkiewicz!

This slideshow requires JavaScript.

Akcja zakończona sukcesem. Sukcesem, którego jednak nie osiągnęlibyśmy bez wsparcia naszych przyjaciół oraz środowiska outdoorowego. Ciężko będzie podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoje “trzy grosze” do naszej akcji, jednak jestem pewien, że wiedzą o kogo chodzi:)

Wielkie dzięki, bez was to wszystko nie wyglądało by tak jak teraz!

Dziękuję również naszym partnerom, którzy już kolejny raz wsparli nas poprzez przekazywanie darów oraz sprzętu do szkoleń!

QRDE.PL

Woodson

Centrum Wspinaczkowe ON SIGHT

 

Dodaj komentarz

dziesięć + dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.